Chcete něco sdělit svému okolí?
Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý
>>> Přidat článek <<<

V Krajské nemocnici T. Bati proběhl seminář pro odborníky z oboru dermatologie

08.11.2018
V Krajské nemocnici T. Bati se uskutečnil mezioborový seminář pro dermatovenerology a onkology ze Zlínského kraje. Akce pořádaná kožním oddělením zlínské nemocnice se koná každoročně, letos byl seminář zaměřen na problematiku kožní toxicity při moderní onkologické léčbě.

Onkologická a kožní tematika spolu čím dál více úzce souvisejí. S nástupem cílené onkologické léčby se lékaři setkávají s vysokým počtem pacientů, u nichž se vyskytují nežádoucí účinky na kůži, které mají nezanedbatelný vliv na kvalitu života pacientů. „Diskutovali jsme o tom, jak ošetřovat kůži při probíhající radioterapii a moderní léčbě nádorových onemocnění, součástí semináře byly i konkrétní příklady pokročilých melanomů včetně kožních komplikací při léčbě,“ uvedla primářka Kožního oddělení Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Hana Tomková a dodala, že v medicíně vzniká nová disciplína nazývaná podpůrná onkodermatologie, která se zaměřuje na zdraví kůže. „Jejím cílem je kontrola symptomů a zlepšení kvality života, což umožní pokračování život prodlužující onkologické léčby,“ doplnila primářka Tomková.

Mezi přednášejícími byli také lékaři z Onkologického oddělení KNTB. „Kolegům jsme přiblížili novinky v léčbě metastatického maligního melanomu, věnovali jsme se také kožní toxicitě při radioterapii a biologické léčbě,“ dodal primář Onkologického oddělení KNTB MUDr. Milan Kohoutek.

Semináře se zúčastnilo 40 odborníků v oboru dermatovenerologie, onkologie a plastické chirurgie. Zdravotníci z Kožního oddělení Krajské nemocnice T. Bati provedli v roce 2017 více než 30 000 vyšetření. Kožní lékaři tady v loňském roce diagnostikovali více než 600 zhoubných kožních nádorů.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Zlínska