Strážníci nalezli podnapilé děti. Patnáctiletý nadýchal více než 2 promile

09.11.2018
Alkoholový dýchánek pěti mladistvých osob překazila hlídka Městské policie Zlín. Pozornost strážníků přitom upoutala pětice mladíků, vedle nichž se nacházela čerstvě rozbitá láhev se slivovicí.
Jak bylo následně zjištěno, jednalo se o chlapce ve věku 15 – 17 let, kterým v organizmu kolovalo od 0,2 do 2,1 promile. Ti shodně uvedli, že zde konzumovali alkohol, ale přitom si nikdo z nich „nedokázal“ vzpomenout, kdo láhev přinesl. Protože hodnota přesahující 2 promile alkoholu u nejmladšího z aktérů může představovat vážné ohrožení jeho zdraví, přivolali strážníci také zdravotnickou záchrannou službu. Lékař následně konstatoval, že dotyčný není bezprostředně ohrožen na zdraví a může být předán zákonnému zástupci.

Strážníci poté podnapilé děti předali jejich rodičům a v jednom případě opatrovnici. Všichni mladiství jsou podezřelí z přestupku proti pořádku v územní samosprávě, kterého se dopustili tím, že konzumovali alkoholický nápoj v místě, kde je to obecně závaznou vyhláškou zakázáno. O jejich chování bude rovněž vyrozuměno Oddělení sociálně-právní ochrany dětí zlínského magistrátu.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Zlínska